به گزارش تبسم  : مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان گفت: اتاق بازرگانی و شهرداری اصفهان به‌عنوان دو سهامدار عمده شرکت درصورتی‌که تعهد خود را مبنی بر افزایش سرمایه محقق کنند پروژه نمایشگاه اصفهان اواخر سال آینده یا اوایل سال ۹۸ قابل ‌افتتاح خواهد بود.
علی یار محمدیان عصر  دیروز در نشست خبری آیین گشایش شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات و تأسیسات سرمایشی و گرمایشی در اصفهان اظهار داشت: شرکت نمایشگاه‌های استان توانسته هر هفته یک رویداد اقتصادی را در اصفهان برگزار کند.
وی نمایشگاه را نبض اقتصاد دانست و افزود: امیدواریم بتوانیم رسالت خودمان را در اقتصاد به‌درستی ایفا کنیم و مسئولان و فعالان با حضور خود در نمایشگاه‌ها از وضعیت اصناف و صنایع مطلع شوند.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان گفت: درصدد هستیم از اصول علمی و برنامه‌های به‌روز در پروژه جدید نمایشگاه بین‌المللی استان اصفهان استفاده کنیم، چشم‌انداز ما در مباحت تأسیسات مکانیکی و برقی این پروژه به‌گونه‌ای است تا کانال‌هایی برای این منظور استفاده شود تا اگر در آینده نیازمند تعمیر یا تغییری در قسمتی شد بدون تخریب این کار انجام شود.
وی با بیان اینکه در تلاش هستیم با استفاده از انرژی خورشیدی در تأمین برق موردنیاز پروژه جدید نمایشگاه بین‌المللی اصفهان خودکفا باشیم، اظهار داشت: با توجه به خشک‌سالی‌های پیاپی و کاهش بارندگی‌ها در استان به فکر استفاده از پساب تصفیه‌شده فاضلاب با عنوان “آب خاکستری” برای آبیاری فضای سبز نمایشگاه هستیم.
یار محمدیان درباره زمان بهره‌برداری از نمایشگاه جدید اصفهان، گفت: با توجه به اینکه دو سهامدار عمده شرکت نمایشگاه‌ها شهرداری و اتاق بازرگانی اصفهان هستند تاکنون چندین بار زمان افتتاح محل جدید نمایشگاه به تعویق افتاده است.
وی با بیان اینکه این شرکت درآمد کافی برای افتتاح چنین پروژه سنگینی را ندارد، اظهار داشت: اتاق بازرگانی و شهرداری اصفهان به‌عنوان دو سهامدار عمده شرکت درصورتی‌که تعهد خود را مبنی برافزایش سرمایه محقق کنند پروژه نمایشگاه اصفهان اواخر سال آینده یا اوایل سال ۹۸ قابل‌افتتاح خواهد بود.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان از تسویه‌حساب با اکثر پیمانکاران خبر داد و گفت: از چندین جبهه عملیات اجرایی پروژه آغاز شده است.