به گزارش تبسم حمیدرضا شیران ظهر سه شنبه، در نخستین جشنواره فارغ التحصیلی دانش‌آموزان «یو سی مس» اصفهان با اشاره به اینکه این مجموعه برای ارتقای سطح هوشی کودکان فعالیت می‌کند، اظهار داشت: ما در استان اصفهان ۲۵ هزار فرزند تحت پوشش کمیته امداد داریم و این ظرفیت خوبی برای ارائه خدمات  آموزشی به این افراد است.

وی با اشاره به اینکه با توجه به تجارب هشت سال فعالیت در عرصه حمایت از خانواده های کم بضاعت به این نتیجه رسیدم که نیاز اقتصادی برای این خانواده‌ها در اولویت نیست، اضافه کرد: به جرات می توان گفت امروز اقدامات فرهنگی و آموزشی مهم ترین نیاز خانواده های تحت پوشش کمیته امداد است.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با تاکید بر اینکه ضروری است که موسسه آموزشی « یو سی مس» در راستای ارائه خدمات آموزشی به دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد نیز توجه داشته باشد، تصریح کرد: ما سالانه سه الی چهار میلیارد تومان برای کمک به دانش آموزان جمع آوری می کنیم و از این مبلغ سهم هر دانش آموز ۱۴۰ تا ۱۵۰ هزار تومان می شود و از این رو ضروری است که با توجه به نیاز آموزشی این دانش آموزان همکاری‌های  لازم صورت پذیرد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه در کشورهای پیشرفته دنیا همه دانش آموزان در طول سال تحصیلی به صورت اجباری فعالیت های اجتماعی را انجام می‌دهند، افزود: امیدواریم که این طرح نیز در کشور اجباری شود تا نسل آینده نسبت به فعالیت های اجتماعی حساسیت داشته باشد.

همچنین در ادامه این مراسم، از دانش آموزان راه یافته به مسابقات جهانی تجلیل شد.

از این رو  اهورا ابولی و دینا رودباری به دلیل کسب مقام اول، مهدیه الماسی، امیرعباس جورکش، عاطفه جوزی، آتنا صرامی، فازمه آقایی لامع، امیر محمد سامی و ثنا مظاهری به دلیل دریافت مقام‌های دوم جهان و بنیامین عطایی، بهار پناهی، فاطمه رحیمی، امیر محمد شفایی،  محمد مهدی حسینی،  بهزاد عابدی، پرنیا جعفری و زهرا هدایتی نیز به دلیل  دریافت مقام‌های سوم جهان در این جشنواره تجلیل شدند.

همچنین در ادامه این جشنواره نیز از جواد کیخایی افوسی، منیژه رستمی، زهرا حاجی عرب، یوسف آقایی و سهیلا سوفسطایی نیز به عنوان مربیان برتر آزمون استانی اصفهان تجلیل شد.

تجلیل از مربیان فارغ التحصیل نیز از  دیگر بخش های این جشنواره بود که در این بخش نیز لوح یابود به فائزه رضایی، مهسا ملک محمدی و خدیجه آل ابراهیم تقدیم شد.

در ادامه این مراسم نیز تندیس و لوح تقدیر نخستین جشنواره فارغ التحصیلی «یو سی مس» استان اصفهان به  نخستین فارغ التحصیلان که تعداد آنها نیز ۳۵ نفر  بود و پس از چهار سال آموزش یوسی مس فارغ التحصیل شده و مدرک بین الملل از این بنیاد جهانی دریافت کردند تقدیم شد و در پایان با قرائت دست جمعی سوگندنامه فارغ التحصیلی خود این مراسم را پایان بخشیدند.