به گزارش تبسم، حسین سیستانی عصر امروز در مراسم تجدید میثاق پیر‌غلامان حسینی با شهدا در گلستان شهدای اصفهان اظهار داشت: از همه پیر‌غلامانی که از سراسر کشور و کشور‌های مختلف افتخار حضور در این محفل نورانی را دارند قدر‌دانی می‌کنم و امیدواریم میزبان خوبی برای شما باشیم.

وی افزود: اصفهان در همه عرصه‌ها پیشگام بوده و همیشه به فرمایشات امام راحل و رهبر معظم انقلاب گوش داده است؛ امنیت و آسایش موجود در ایران به برکت خون شهدا بوده و این مهم‌ترین دستاورد انقلاب است.

دبیر استانی پانزدهمین اجلاس تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی ادامه داد: با درایت استاندار، فرماندار و شهردار سابق اصفهان این اجلاس در شهر اصفهان برگزار خواهد شد و همه تمهیدات لازم اندیشیده شده تا برای میزبانی از پیر‌غلامان حسینی آماده باشیم.

سیستانی تصریح کرد: این اجلاس از امروز آغاز شده است و تا روز جمعه ادامه خواهد داشت؛ در روز پایانی مراسم اختتامیه در میدان امام علی(ع) برگزار می‌شود و امیدوار هستیم در ماه‌های محرم و صفر شاهد برنامه‌های ارزشمندی باشیم و از آن‌ها بهره‌مند شویم.

به گزارش فارس این مراسم از ساعت ۱۷ آغاز شد و پیر‌غلامان به صورت گروهی وارد گلستان شهدا شدند و پس از تجدید میثاق با شهدا به سمت خیمه حسینی گلستان شهدا رفتند؛ اقشار مختلف مردم نیز در این مراسم به استقبال و پذیرایی از خادمان و پیر‌غلامان حسینی آمده و شکوه این مراسم را بیشتر کرده بودند.