به گزارش تبسم، حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی پیش از ظهر سه شنبه در مراسم روز ملی سینما در جمع هنرمندان اصفهانی اظهار داشت: در طول سال های گذشته شاهد رشد ۳۰۰ درصدی تعداد سالن های اصفهان بودیم و فعالیت های مختلفی در راستای گسترش و بازسازی سالن های سینمایی در اصفهان انجام شد.

وی افزود: به طور کلی تعداد سینماهای اصفهان نسبت به سرانه دنیا فاصله دارد و با وجود فعالیت های بسیار قوی در ارتباط با ساخت سالن سینمایی در استان اصفهان برنامه ریزی در این ارتباط باید با قوت بیشتری ادامه پیدا کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه فرهنگ مشاهده فیلم در سینما باید بیش از گذشته تقویت شود، ابراز داشت: مشاهده فیلم از روی پرده سینمایی بسیار تاثیرگذارتر و ماندگارتر از دیگر روش ها است، احساسات مخاطب را برانگیخته و مفاهیم در ذهن مخاطب به خوبی نهادینه می شود.

وی ادامه داد: همانگونه که تئاتر نمی تواند جای سینما را بگیرد، گسترش فضای مجازی نیز نمی تواند جایگاه سینما را  تحت تاثیر قرار دهد.

گفتنی است مراسم روز ملی سینما یک روز زودتر از  روز سینما با حضور قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان، حجت الاسلام ارزانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از هنرمندان مطرح استان اصفهان در سیتی سنتر برگزار شد.