مومنیبه گزارش تبسم، محسن مؤمنی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت دهه کرامت و تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: هلال احمر یک نهاد غیردولتی بوده که در زمان رخداد حوادث، معین دولت است.

وی با بیان اینکه نیروهای هلال احمر در حوزه اقدامات بشر دوستانه و در مواقع نیاز به کمک دولت‌ها می‌آیند افزود: فعالیت‌های هلال احمر در سطح منطقه و جهان زیر نظر صلیب سرخ صورت می‌گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌ احمر استان اصفهان ادامه داد: در همین راستا تعاملاتی با کشورهای دیگر داریم که در یک سال اخیر از صلیب سرخ اتریش و دانمارک تیم‌هایی به اصفهان سفر و از آخرین امکانات هلال احمر استان اصفهان بازدید کردند.

مؤمنی تصریح کرد: فلسفه وجودی ما استفاده از ظرفیت کمک‌های داوطلبانه اقشار مختلف به ویژه جوانان است که در این زمینه به کمک رسانه‌ها نیاز داریم.

وی با تشریح نقش رسانه‌ها در کمک به جمعیت هلال احمر، بیان داشت: رسانه‌های با اطلاع‌رسانی خود جامعه را نسبت به اقدامات بشر دوستانه آگاه و از طرفی فعالیت‌های کسانی که داوطلبانه در این نهاد مشغول هستند را نشان داده و آن‌ها را تشویق و ترغیب می‌کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌ احمر استان اصفهان به ارائه گزارشی از اقدامات شاخص این سازمان پرداخت و گفت: مهم‌ترین رخداد در مجموعه هلال احمر کشور از ابتدای سال، انتخابات مجامع هلال احمر را در اردیبهشت ماه بود.

وی اضافه کرد: این مجامع در مرحله شهرستان و استان برگزار و منجر به تشکیل هیئت مدیره استان اصفهان شد که از این هیئت مدیره نمایندگانی دو هفته قبل در تهران حضور پیدا کردند تا شورای عالی هلال احمر را شکل دهند، که نمایندگانی از استان اصفهان به صورت علی‌البدل در این شورا انتخاب شدند.

مؤمنی عنوان کرد: دانشگاه علمی کاربردی هلال احمر استان اصفهان در حال تربیت یک هزار دانشجو از نیروهای رسمی هلال احمر و عموم مردم بوده که دروس این دانشگاه مرتبط با حوزه فعالیت‌های جمعیت است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌ احمر استان اصفهان در پایان اعلام کرد: این جمعیت برای تکمیل کادر کارکنان خود آزمون استخدامی در تاریخ ۲۹ مردادماه ۹۵ برگزار می‌کند که از بین نیروهای داوطلب و جوانان عضو جمعیت هلال احمر، کسانی که شرایط لازم اعلام شده را داشته باشند جذب خواهند شد.